تکنولوژی

تازه ترین مطالب و اخبار تکنولوژی روز جهان

کمپین ایرانی ها برای نام گذاری اندروید N به اندروید Nabat ( نبات ؟! )

نام گذاری اندروید N به اندروید Nabat (نبات)؛

این پیشنهاد ایرانی‌هاست. کنفرانس توسعه دهندگان گوگل در سال ۲۰۱۶ نیز به کار خود پایان داد و خبر‌های زیاد و متنوعی از آن به گوش رسید. شاید یکی از مهم‌ترین خبرها در طول برگزاری این کنفرانس، اخبار و حواشی جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌ عامل اندروید به نام اندروید N بود.

rock-candy-crystal-sticks-colors-120ct_1

خیلی‌ها منتظر بودند تا ببینند که نام جدیدترین نسخه از سیستم عامل گوگل چه خواهد بود و این غول تکنولوژی بار دیگر از چه واژه‌ی شیرینی برای نسخه‌ی اندروید خود استفاده خواهد کرد؛ اما جالب آنجاست که گوگل در طول برگزاری کنفرانس خود، نامی برای نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل خود برنگزید و آن را همان اندروید N نامید. منتها همه را غافلگیر کرده و رسما اعلام کرد که قصد دارد تا نامگذاری نسخه‌ی جدید اندروید خود را به کاربرانش واگذار نماید. خبری که می‌تواند بسیار جالب باشد و خلاقیت‌های زیادی را نیز با خود به همراه آورد.

بر همین اساس گوگل وب‌سایتی را معرفی کرده تا کاربران و دوستداران اندروید بتوانند در آن اسامی پیشنهادی خود را اعلام کرده و درنهایت نامی که بیشترین آرا را به خود اختصاص دهد به‌عنوان سیستم‌عامل بعدی اندروید معرفی خواهد شد.

کار خلاقانه ایست از یکسو درگیر کردن کاربران در این موضوع می‌تواند باعث تعامل هرچه بیشتر کاربر با این کمپانی بزرگ شود و از سویی دیگر مسلما یک خرد جمعی می‌تواند باعث شود که نامی خوشایند برای جدیدترین نسخه‌ی اندروید گوگل فراهم آید.

شاعر بزرگ ما پارسی زبانان جمله‌ی زیبایی گفته است؛ هنر نزد ایرانیان است و بس! از خبر نامگذاری نسخه‌ی جدید سیستم عامل اندروید توسط کاربران تنها دو روز می‌گذرد؛ اما همین دو روز کافی بود تا بچه‌های ایران زمین بیکار ننشسته و کمپینی را برای نام گذاری اندروید N به راه اندازند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!